Az elmúlt években azt kellett elérnünk, hogy mindenkinek legyen munkája. Egy olyan időszakot kellett magunk mögött hagynunk, amelyben jobban megérte munka helyett segélyből élni. 2010-hez képest ma már 700 ezerrel többen dolgoznak. Ez azt jelenti, hogy 26 éve nem dolgoztak annyian Magyarországon, mint most.
Nem csak azt szeretnénk elérni, hogy mindenkinek legyen munkája, hanem azt is, hogy mindenkinek megérje dolgozni. Ehhez béremelések kellenek. A béremelések lehetősége azonban nem csupán jó szándék kérdése, ahhoz adócsökkentések is kellenek. Ezért kulcsfontosságú az a megállapodás, ami a munkaadók, a munkavállalók és a kormány között jött létre 2016 végén. Ennek legnagyobb nyertesei a szakmunkások.
A megállapodás értelmében a minimálbér 2017 januárjától 15 százalékkal nő. Így a 2010-es 73 ezer forint helyett 127 500 forint lesz a havi összeg. A szakmunkás minimálbér 25 százalékkal növekszik, így a szakmunkások 161 ezer forintra számíthatnak.
A béremelés 2018-ban is folytatódik, ebben az évben a minimálbér további 8 százalékkal, a szakmunkás minimálbér pedig további 12 százalékkal emelkedik. Ez összességében azt jelenti, hogy a szakmunkások bére 2010-hez képest több mint a duplájára nő majd. Ezek az intézkedések a munka megbecsüléséről szólnak.